PL
 EN
 DE
Strona główna
Produkty
Pojemniki
Kubki
Pokrywki
Sztućce
Słomki
Talerze
Dystrybutory filtrujące - System POU
Artykuły medyczne
Kontakt
PL
 | EN
 | DE
PL
 | EN
 | DE

Biodegradacja i bio-kompostowalność

Proces biodegradacji 

polega na rozkładzie złożonych związków organicznych na proste nieorganiczne. Jest on wynikiem działań aktywności biologicznej. Przeprowadzany głównie przez organizmy żywe, takie jak bakterie czy grzyby ale także inne mikroorganizmy oraz pod wpływem abiotycznych czynników tworzących ekosystem takich jak wilgotność powietrza, temperatura, światło słoneczne oraz tlen i woda.

 

Proces bio-kompostowania 

to naturalna metoda unieszkodliwiania i zagospodarowania odpadów, polegająca na rozkładzie substancji organicznej przez mikroorganizmy – bakterie tlenowe, nicienie, grzyby etc. Jest to proces przetwarzania substancji w kontrolowanych warunkach w obecności tlenu w odpowiedniej temperaturze i wilgotności.

W procesie tym opakowania BIO rozkładają się podczas kompostowania i nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji, ponieważ składają się one z polimerów naturalnie występujących w przyrodzie. Można je zakopać w przydomowym ogródku, wrzucić do kompostownika a po kilku tygodniach taki produkt po prostu się rozłoży. Oczywiście wiele zależy też od sposobu kompostowania, czy przeprowadzamy go poprawnie. Przy wyborze opakowań jednorazowych, kluczowy jest piktogram umieszczany na takich opakowaniach. Opakowania BIO są właśnie w ten sposób oznakowane. Jeśli widzicie ten symbol i macie warunki do kompostowania to możecie mieć pewność, że produkt rozłoży się w 100% bez uwalniania szkodliwych substancji i powstanie z niego biomasa.

UNIKAT DYSTRYBUCJA

MAGAZYN DYSTRYBUCYJNY:
ul. Szaniawskiego 5
92-617 Łódź, Polska

KONTAKT

+ 48 511 571 798 - PL
+ 49 174 3911418 - DE

 

ADRES KORESPONDENCYJNY - BIURO FIRMY:
ul. Partyzantów 8
95-040 Koluszki, Polska

 

handel@unikatdystrybucja.pl
logistyka@unikatdystrybucja.pl
handel@unikatbio.eu

 

 


Clean Advantage